Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności

Zakończenie roku szkolnego

Piątek, 21 czerwca to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie z utęsknieniem. To bowiem ostatni dzień nauki w szkole po długim roku ciężkiej pracy i wyzwań. Z tej okazji w naszym Zespole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.

Akademię poprzedziła msza święta, która została odprawiona przez księdza proboszcza w kościele parafialnym. Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie rozpoczęła się główna część uroczystości, w której uczestniczyli: pani dyrektor Małgorzata Dawiec, nauczyciele, pracownicy Zespołu, rodzice, uczniowie oraz przedszkolaki. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”, a następnie przekazaniem  sztandaru  delegatom z klasy siódmej.

W dalszej części została przedstawiona część artystyczna w wykonaniu ósmoklasistów. Nastał czas refleksji, wspomnień, podsumowań, podziękowań oraz życzeń…

Następnie pani dyrektor wręczyła Absolwentom świadectwa oraz nagrody książkowe. Dodatkowe nagrody otrzymały uczennice, które reprezentowały szkołę i odniosły liczne sukcesy w zawodach sportowych.

Na koniec uroczystości, pani dyrektor przedstawiła listę uczniów z klas IV-VII, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i zachowaniu, a tym samym uzyskali świadectwa z wyróżnieniem. Pożegnała również nauczycieli, którzy od września nie będą pracowali w naszym Zespole. Ponadto podsumowała miniony rok szkolny, dziękując wszystkim za wsparcie i pomoc. Rodzice absolwentów także złożyli podziękowania na ręce pani dyrektor.

Oficjalna część zakończenia roku szkolnego dobiegła końca. Zwieńczeniem uroczystości była jednak niespodzianka przygotowana przez uczniów klasy ósmej. Absolwenci zaprezentowali bowiem na czerwonym dywanie pokaz mody – zaprezentowali na wybiegu własnoręcznie zaprojektowane i przygotowane stroje dla nauczycieli. Rewia mody dostarczyła wszystkim wiele radości, za co uczestnicy pokazu nagrodzenie  zostali gromkimi brawami. Tym miłym akcentem ósmoklasiści zakończyli edukację w murach Szkoły Podstawowej numer 2 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej.

Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami, gdzie otrzymali upragnione świadectwa.

Życzymy wszystkim uczniom samych słonecznych chwil i mile spędzonych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

red. Marta Malarz

fot. E. Płachczyńka-Struś

 

 
 
 
Powered by Phoca Gallery