W październiku obchodziliśmy XVI Dzień Papieski, pod hasłem „Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”.
Z tej okazji, siostra Maria Woźna wspólnie z przedszkolakami i uczniami szkoły przygotowała uroczysty apel. Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci przypomniał najważniejsze chwile z życia Świętego Jana Pawła II.
         W trakcie swojego pontyfikatu Jan Paweł II wiele razy mówił o Miłosierdziu Bożym, zaznaczał, że w świadectwie zawiera się zarówno głoszenie, jak i czynienie miłosierdzia. Święty Jana Pawła II uczył nas, że powinniśmy być apostołami i świadkami Bożego Miłosierdzia.
      Chociaż już od 11 lat nie ma z nami Jana Pawła II, Jego osoba, jest dla nas niedoścignionym wzorem do naśladowania.