Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 „Święto Drzewa”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej przystąpili do kolejnej już edycji programu edukacyjno-ekologicznego „Święto Drzewa”. Wydarzenie to organizowane jest w ramach projektu programu „Klubu Gaja”, a jego inauguracja jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew, której celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi.
       Tym razem uczniowie klasy IV-VI sadzili drzewka w otoczeniu gminnego boiska sportowego „Blisko Boisko”. Pod bacznym okiem pani Anny Kurzei i pana Michała Kosiarskiego pracowników Gorczańskiego Parku Narodowego oraz nauczycieli: Marty Malarz, Eweliny Płachczyńskiej-Struś i Zbigniewa Wcisło, zasadzono 20 sadzonek drzew olszy, klonu, świerka oraz jodły, które otrzymano z Nadleśnictwa w Limanowej.
       Będziemy przez długi czas pielęgnować i obserwować rozwój sadzonek pamiętając przy tym, że ochrona i sadzenie drzew jest przesłaniem dla każdego z nas.

                                                  Marta Malarz


Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.