Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wykłady online z programowania

Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbył się w tym roku już po raz trzeci. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
        W ramach Code week uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach online na temat:
-Zakoduj Twoją pierwszą grę komputerową w języku Scratch.
-Zaprogramuj się na dobrą zabawę.

     Ponadto w czasie zajęć komputerowych uczniowie klas IV-VI mieli możliwość tworzenia animacji i gier komputerowych w środowisku Scratch. Program ten służy do tworzenia interaktywnych gier, historii, animacji i obrazków za pomocą skryptów układanych z gotowych bloków. 
    Podczas Code Week odbyły się lekcje z wykorzystaniem tablicy multimedialnej z zakresu programowania w Scratch-u.  Zajęcia cieszyły się wśród dzieci ogromny zainteresowaniem, co niezmiernie nas cieszy.

„Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką” – Bill Gates.
      
        Programowanie to nauka rozwiązywania problemów i logicznego myślenia. Podczas zajęć dzieci uczą się kreatywnego myślenia poprzez analizę problemów i zagadnień, które są tematem zadanego programu, w ten sposób wykształcamy w nich umiejętności analitycznego myślenia.

 Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.