Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

„DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY”

W listopadzie nasze przedszkole wzięło udział w projekcie „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”. Inicjatywa współfinansowana jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarsko–polskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Ministerstwo Zdrowia, którego liderem jest Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
        Program  promuje zachowania prozdrowotne oraz profilaktykę chorób jamy ustnej u dzieci. Jego głównym celem jest obniżenie częstotliwości występowania próchnicy zębów wśród najmłodszych.
         W ramach edukacji pośredniej nauczyciele wzięli udział w szkoleniach, w trakcie których dowiedzieli się, jak skutecznie wyrabiać u swoich podopiecznych prawidłowe nawyki zdrowotne. Każde dziecko otrzymało swoją szczoteczkę i pastę.
     Zapoczątkowane w programie działania będą kontynuowane przez nauczycieli i rodziców.

 

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.