Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

„Andrzejki”

24 listopada, zgodnie ze starą polską tradycją, w naszym przedszkolu obchodziliśmy andrzejki. W tym dniu odwiedził  nas niezwykły gość – „Cyganka”, która zaprosiła wszystkich przedszkolaków do wspólnej zabawy.                            
         Po zapoznaniu dzieci z tradycją obchodzenia tego święta, przystąpiliśmy do wróżb i przepowiedni. Oto kilka z nich: „ Wychodzenie pantofelków”, „Co cię czeka w przyszłości?,” „Kim będę w przyszłości?’’ i wiele innych.
      Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w wróżbach  i czarach andrzejkowych. Wróżby przeplatane były zabawami i pląsami przy muzyce niosącymi dzieciom nastrój radości. Andrzejkowa zabawa dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Mamy nadzieję, że dzieci będą pamiętały, że Andrzejki są naszą ludowa tradycja.

 

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.