Patriotyzm malowany, wyszywany…

W grudniu rozstrzygnięto konkurs plastyczny na temat „Polska - moja Ojczyzna i mój Patriotyzm”, który adresowany był do uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej.
    Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań historią Polski, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki regionalnej.
      Na konkurs przygotowano łącznie 29 prac. Jego uczestnicy wykazali się ogromną inwencją twórczą, zarówno jeśli chodzi o interpretację tematu, jak i różnorodnością technik plastycznych - od kredki, akwareli, poprzez prace wyszywane, wyklejane papierem, plasteliną itp.
Nagrody  przyznano w dwóch kategoriach: uczniowie klas I-III i klas IV- VI. Pracami konkursowymi udekorowano szkołę.
      Uroczystego wręczenia dyplomów i nagród książkowych dokonała dyrektor Stanisława Nowak. Autorzy najciekawszych prac otrzymają dodatkowo dofinansowanie do wycieczki szkolnej.

W kategorii uczniowie szkoły podstawowej klasy I-III (praca zbiorowa) przyznano:
I miejsce - klasa I
II miejsce - klasa II
III miejsce - klasa III.

W kategorii uczniowie szkoły podstawowej klasy IV-VI (prace indywidualne) nagrody otrzymali:
I miejsce - ex aequo: Jakub Jarosz uczeń klasy V i Radosław Kuś uczeń klasy VI
II miejsce - Bartłomiej Nowak uczeń klasy IV
III miejsce - Jan Flig uczeń klasy IV.

GRATULUJEMY!!!