Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
                                                           Jest taki dzień…

W przedświąteczny czwartek, 22 grudnia, w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej odbyła się szkolna Wigilia oraz jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów i przedszkolaków.
      Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, Stanisława Nowak, witając wszystkich zebranych, następnie ksiądz proboszcz, Marian Bański, odmówił modlitwę, po czym w świąteczną atmosferę przedstawieniem jasełkowym wprowadzili nas uczniowie. Dzieci wcielając się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli oraz czterech pór roku, kolejno przybywały, aby złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.
        Po występie uczniów odbył się „Koncert kolęd i pastorałek”, podczas którego przy akompaniamencie skrzypiec, gitar, akordeonów prezentowały się przedszkolaki oraz uczniowie poszczególnych klas.
         Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor oraz przewodniczący szkoły, składając wszystkim świąteczne życzenia, następnie cała społeczność szkolna tradycyjnie połamała się opłatkiem.
         Ogromnie cieszy nas fakt, że wspólne kolędowanie, do którego przyłączyli się mali i duzi, połączyło wszystkich oraz wyzwoliło w każdym niezapomniane, świąteczne emocje – dodają nauczyciele.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.