Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionkiNiecodzienne spotkanie w wyjątkowym gronie

       „Babcia z Dziadkiem dziś świętują, wszystkie dzieci dziś pracują…” to słowa wiersza, który rozbrzmiewał podczas uroczystego spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Uroczystość, na którą zostali zaproszeni Dziadkowie przedszkolaków oraz uczniów Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej, odbyła się 24 stycznia w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mszanie Górnej.
      Spotkanie rozpoczął Ksiądz Proboszcz, Marian Bański oraz Dyrektor, Stanisława Nowak, którzy przywitali licznie przybyłych Gości i zaprosili do wspólnego kolędowania oraz życzyli niezapomnianych wrażeń.
      Najważniejszą częścią uroczystości były występy artystyczne dzieci. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze przedszkolaki zaprezentowały inscenizację jasełek, wspaniale odgrywając swoje role. Przedstawienie przeplatane było wspólnym kolędowaniem, podczas którego swoje umiejętności wokalne i muzyczne prezentowali uczniowie szkolnego zespołu regionalnego „Zagórzańska Dziatwa”. Następnie dzieci złożyły życzenia i zaśpiewały swoim Babciom i Dziadkom „Sto lat” oraz obdarowały Ich słodkimi upominkami - paczuszką pierników upieczonych i udekorowanych przez przedszkolaki.
        W dalszej części wystąpili uczniowie klas starszych - Grupa Kolędnicza „Z gwiazdą i z turoniem” - prezentując przedstawienie ukazujące tradycje kolędnicze związane z okresem Bożego Narodzenia.

       Na zakończenie Dziadkowie i Babcie zostali zaproszeni na plebanię na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
         Było to wyjątkowe spotkanie. Nasi Goście byli bardzo szczęśliwi i dumni ze swoich wnuków. Gorące brawa, łzy wzruszenia, liczne podziękowania ze strony Dziadków były wyrazem wdzięczności za miłe przyjęcie. 
        Babciom i Dziadkom życzymy wiele radości i samych słonecznych dni, rodzicom serdecznie dziękujemy za liczne zaangażowanie, poświęcony czas i współpracę, dzięki której Dzień Babci i Dziadka połączył trzy pokolenia, a księdzu Marianowi za ciepłe przyjęcie i gościnę.

 

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.