ZESPÓŁ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA W MSZANIE GÓRNEJ

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Przerwy - Tetmajera oraz Gminne Przedszkole

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

,,Pożegnanie Żłóbka w kościele"

2 lutego członkowie zespołu regionalnego ,,Zagórzańska Dziatwa” wzięli udział w uroczystości ,,Pożegnania Żłóbka” w miejscowym kościele. Młodsi i starsi uczniowie ubrani w regionalne stroje zagórzańskie pod opieką rodziców oraz nauczycieli przyszli do kościoła na 11.00, aby wspólnie z wszystkimi parafianami uroczyście zakończyć okres kolęd.
      Kolędnicy zaśpiewali najpiękniejsze zagórzańskie kolędy i pastorałki, a przygrywała im szkolna dziecięca kapela. Coroczne kolędowanie grupy regionalnej w kościele w tutejszym środowisku stało się już naszą tradycją. Zebranym w kościele parafianom bardzo podobał się występ uczniów, o czym świadczyły gromkie brawa. Bardzo cieszy fakt, że przedstawiciele najmłodszego pokolenia tak chętnie i licznie pielęgnują nasze najstarsze zwyczaje, bo w ten sposób podkreślają  przynależność do swojej małej ojczyzny.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

***
Kolędowanie „Zagórzańskiej Dziatwy”

6 stycznia 2017 roku, w Święto Trzech Króli, odbył się w Olszówce XV Przegląd Kolędniczy Dzieci i Młodzieży z Gminy Mszana Dolna. Naszą szkołę godnie reprezentowała grupa kolędnicza „Z gwiazdą i z turoniem” w składzie: Łukasz Niedojad, Fabian Rusin, Adrian Kołodziejczyk, Miłosz Flig, Jan Flig, Maksymilian Kuś, Bartłomiej Nowak, Jakub Jarosz, Józef Kubik, Adam Wiewiórka i Paweł Niedojad. Opiekunkami grupy były nauczycielki: Małgorzata Rosa i Edyta Flig.
         Podczas występu kolędnicy wyśpiewali III miejsce i tym samym zostali zaproszenie do udziału w XVIII Powiatowym Przeglądzie Kolędniczym „Zagrojcie ta turoniowi”, który w tym roku odbył się 21 stycznia  w Kasince Małej. W powiatowych zmaganiach nasza grupa również zajęła III miejsce, co bardzo zmotywowało chłopców do kultywowania zagórzańskich tradycji związanych z okresem  Bożego Narodzenia.
        Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, za dowóz dzieci na przeglądy oraz doping podczas występów.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.