Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Jest karnawał.

W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara,

strojów pięknych co niemiara

26 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Wszystkie przedszkolaki od rana były bardzo podekscytowane. Zaraz po śniadaniu dzieci założyły balowe stroje, zamieniając się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, kowbojów, batmanów, piratów oraz wiele innych barwnych postaci. Rozpoznać dzieci było trudno, a wystrój sali wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcił do wesołej zabawy.
         
Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach
i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci.

      Niespodzianką dla przedszkolaków była wizyta w sali lekcyjnej klasy VI, która  w tym dniu zamieniła się w teatr. Po „zakupieniu” biletów w kasie, z zapartym tchem oglądaliśmy spektakl polsko-angielski pt. „LITTLE RED RIDING HOOD’’, przygotowany przez starszych kolegów pod kierunkiem pani Agnieszki Wcisło, której bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Brawa dla aktorów i opowiadania o przedstawieniu w przedszkolu najlepiej świadczą o emocjach dzieci.
      Bal dostarczył wszystkim wiele radości. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Następny bal karnawałowy już za rok... 

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.