rz           ż                ó              u             ch              h
Ortogramy wokół nas, czyli przyjemna nauka ortografii

Nauka ortografii dla uczniów często jest wyczerpująca i bywa nieskuteczna. Mając świadomość, że ucząc zasad ortografii poprzez zabawy i skojarzenia osiąga się najlepszy rezultat, w lutym w Szkole Podstawowej nr 2 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej ogłoszono Szkolny Konkurs „Ortogramy wokół nas”. Jego celem była popularyzacja nauki ortografii połączona z działalnością artystyczną, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii, rozbudzanie czujności ortograficznej oraz integracja zespołu klasowego.
       Zadaniem konkursowym było stworzenie w każdej klasie ortogramów - wyrazów z rysunkami z różnymi trudnościami ortograficznymi - na dowolnie wybrany przez siebie temat. Do zmagań konkursowych zaangażowały się klasy I-VI wraz z wychowawcami.
        22 marca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród. Wykonane pracy wyróżniały się pomysłowością, oryginalnością i zaangażowaniem.
      Komisja konkursowa w składzie: Małgorzat Dawiec, Ewelina Płachczyńska-Struś, Teresa Trybus i Agnieszka Albrzykowska, przyznała dwa I miejsca: dla klasy 3 w kategorii klas 1-3 oraz dla klasy 5 w kategorii klas 4-6. Ponadto wszystkie klasy otrzymały nagrody i dyplomy,
a zwycięscy dodatkowo otrzymali pamiątkowe statuetki.

Uczniom i wychowawcom dziękujemy za udział w konkursie oraz życzymy wielu sukcesów
i przyjemnych chwil w nauce ortografii – podziękowania i życzenia przekazują organizatorzy ortograficznych zmagań.

Podczas apelu odbyło się również wręczenie nagród uczniom klas II-III, którzy uczestniczyli w Stypendiadzie Wczesnoszkolnej oraz uczniom klas IV-VI, uczestników Stypendiady Polonistycznej.
    Podopieczni Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej w zmaganiach konkursowych zdobyli następujące miejsca:

Konkurs czytelniczy:
- wyróżnienie: Oliwia Niedośpiał (kl. II), Oliwa Kuś (kl. III), Aleksandra Ociepka (kl. III), Monika Pajdzik (kl. III), Radosław Kuś (kl. VI)
- I miejsce: Maria Dudzik (kl. VI), Joanna Figura (kl. VI), Zuzanna Sławecka (kl. VI), Emilia Kowalczyk (kl. VI)
- II miejsce: Magdalena Bolisęga (kl. VI)
- III miejsce: Paulina Niedojad (kl. VI);

Konkurs ortograficzny:
- wyróżnienie: Oliwia Niedośpiał (kl. II), Oliwa Kuś (kl. III), Aleksandra Ociepka (kl. III), Karolina Flig (kl. V)
- I miejsce: Monika Pajdzik (kl. III);

Konkurs plastyczny:
- wyróżnienie: Jadwiga Pajdzik (kl. II) i Fabian Rusin (kl. II).

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, medale i pamiątkowe dyplomy.