Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Żywa lekcja zoologii

8 maja 2017 roku naszą szkołę odwiedzili nadzwyczajni goście. Uczniowie mogli na żywo zobaczyć okazy egzotycznych zwierząt. Prezentowane były owady, pajęczaki, płazy i gady m.in. straszyki nowogwinejskie, karaczany madagaskarskie, kolorowe pająki: ptasznik olbrzymi, różowy, czerwonokolanowy, białokolanowego…
Uczniowie obejrzeli aksolotla i różnorodne jaszczurki z wielu kontynentów: gekona tygrysiego, tarczowca czarnopręgiego, gekona złocistego, ostajnicę nakrapianą, żółwiaka chińskiego i pięknego węża-boa dusiciela.
    Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i przedszkolaków. Oprócz prezentacji dzieci poznały wiele cennych informacji i ciekawostek na temat prezentowanych okazów.

 

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.