Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

DZIEŃ DZIECKA W TRZECH ODSŁONACH

1 czerwca to święto wszystkich dzieci, tych młodszych i tych starszych. Dlatego też nasi uczniowie i przedszkolaki spędzili je w wyjątkowy sposób.
Najmłodsi udali się do zaprzyjaźnionej stadniny koni „APACZ”, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji. Dzieci mogły bawić się na świeżym powietrzu, grać w piłkę, uczestniczyć w zabawach i konkursach organizowanych przez panie z przedszkola. Największą jednak atrakcją była jazda konna po zagrodzie.
Uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Rabki. Tam najpierw zwiedzili Muzeum Władysława Orkana, gdzie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji dotyczących naszego regionu. Po wyczerpującym zwiedzaniu udali się na pizzę do pobliskiej restauracji. Następnym punktem wyprawy było oglądanie filmu pt: „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski” w Kinie Śnieżka. Na zakończenie wycieczki uczniowie pojechali do Rabkolandu, gdzie korzystali z dostępnych tam atrakcji, a przy tym świetnie się bawili.
Uczniowie starszych klas również obchodzili swoje święto. Wraz z nauczycielami wybrali się do Gorczańskiego Parku Narodowego – Lubomierz Rzeki. Tam poznali jego historię, a także roślinność i zwierzęta w nim występujące. Przy wspólnie rozpalonym ognisku piekli kiełbasę, grali, śpiewali i rozwiązywali zagadki ekologiczne, spędzili mile chwile przy Papieżówce.
      Ponadto, w piątek 2 czerwca, na przedszkolaków i uczniów czekała miła niespodzianka w postaci dmuchanej zjeżdżalni. Ufundowali ją Państwo Bernadeta i Andrzej Trzupkowie. Przez cały dzień dzieci mogły z niej korzystać do woli. Ta niecodzienna niespodzianka sprawiła wszystkim ogromną radość.

 

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.