Spotkanie z policjantami
w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej

W naszej szkole ogromny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo dzieci oraz edukację związaną z tą tematyką. W ramach edukacji w tym kierunku, 7 września, przedszkolaki i uczniowie  klas I-III uczestniczyli w spotkaniu policjantami z Komendy Powiatowej w Limanowej – z p. Henrykiem Sopatą i p. Maciejem Bielakiem. Nasi podopieczni mieli okazję porozmawiać z funkcjonariuszami o bezpieczeństwie w drodze do i poza szkołą oraz o zasadach poruszania się po ulicy
i chodniku. Goście zwrócili również uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na pieszych na drodze oraz o roli elementów odblaskowych.

Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, zadawały dużo pytania.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom, policjant będzie kojarzył się wszystkim jako osoba, której nie należy się bać, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc – dodają nauczycielki.