Akcja „Sprzątanie Świata” w Mszanie Górnej

Uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej po raz kolejny włączyli się do najpowszechniejszej w naszym kraju wolontariackiej akcji „Sprzątanie Świata”. Jej celem jest zachęcanie do działań na rzecz ochrony środowiska oraz sprzątania i segregacji odpadów.
      W październiku uczniowie wraz z wychowawcami, wyposażeni w worki na śmieci i gumowe rękawice, wyruszyli na sprzątanie najbliższej okolicy.

Rokrocznie przeprowadzona akcja „Sprzątanie Świata” w Mszanie Górnej spotyka się z uznaniem i poparciem wśród mieszkańców miejscowości, czego dowodem jest zmniejszająca się co roku ilość zbieranych odpadów przez naszych podopiecznych.
          Wierzymy, że tego typu ekologiczne działania, zaowocują chęcią codziennego dbania o naszą planetę, która ma służyć następnym pokoleniom.