Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

       Spektakl pt. „Kocmołuszek”

 

            12 maja naszą placówkę odwiedził Teatr Bajka. Przedstawienie pt.: „Kocmołuszek" miało na celu promowanie zdrowego odżywiania się oraz dbania o higienę własną i otoczenia.  
             Akcja rozgrywała się w bajkowej scenerii na zamku Księcia Brudasa, a w przedstawieniu wzięło udział 12 postaci - kukiełek: Książę i Księżna Brudasowie, Syn - Kocmołuszek, Córka - Anemiczka, Medyk, Służący, Ogrodniczka, Królewna Śnieżka, Brud - Czarodziej, Anemia, Próchnica, Mikroby, oraz: Witaminy, Mydło, Grzebień, Gąbka, Owoce i Warzywa. Na uwagę zasługują: bogate treści dydaktyczne, wartka akcja i dialogi pełne humoru, piękne dekoracje i duże oryginalne kukiełki, profesjonalna oprawa muzyczna, gra lalek przeplatana była narracją na żywo.

            Po przedstawieniu chętne dzieci mogły obejrzeć kukiełki, potrzymać je w rękach i zrobić sobie z nimi zdjęcie. Mamy nadzieję, że większość „niejadków” z naszej szkoły i przedszkola wzięła sobie do serca cenne rady występujących w przedstawieniu bohaterów, a jedzenie owoców i warzyw przestanie być dla nich karą.

Ewelina Płachczyńska-Struś