V Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”
– lekcja patriotyzmu

10 października 2017 r. w naszej szkole odbyło się V Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”.  Nasza placówka znalazła się w gronie prawie 300 małopolskich szkół, które zgłosiły swój udział w tym wydarzeniu.
Głównym założeniem konkursu jest popularyzowanie poprawnej polszczyzny, wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej, a także kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii, w tym kultury języka polskiego.
        Dla 23 ochotników rywalizacja w dyktandzie była okazją do utrwalenia zasad ortografii i interpunkcji, ale także powodem zgłębienia dziejów historii Polski. Wczytywanie się w teksty poświęcone bohaterom i wydarzeniom historycznym wywołało refleksję nad językiem ojczystym i stało się żywą lekcją patriotyzmu.