Odblaskowa Szkoła

We wrześniu i październiku, uczniowie klas I-VII wzięli udział w konkursie „Odblaskowa Szkoła”. Organizatorami przedsięwzięcia była Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Podjęliśmy szereg działań promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Do najważniejszych możemy zaliczyć:
- zorganizowanie w trakcie trwania akcji ogólnoszkolnego konkursu plastycznego w dowolnej technice na temat: ,,Dbam o swoje bezpieczeństwo – odblask to ważna sprawa” oraz konkursu na autorski projekt odblasku „Noś odblaski – świeć przykładem”;
- organizacja konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Konkurs przeprowadzony został w klasach IV -VI. Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów drogowych i bezpiecznych zachowań;
- imprezy promujące bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły: Bezpieczni podczas akcji ,,Sprzątania Świata” oraz Niezwykły „Pokaz mody odblaskowej” z udziałem uczniów klasy II.