Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

20 listopada 2017 r. roku uczniowie klas I – VII wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Wieliczki. Celem wyprawy było poznanie historii, legend i tajników zabytkowej kopalni.
          Zwiedzanie wyrobisk rozpoczęliśmy na podszybiu Szybu Daniłowicza. Kolejnym punktem była „Komora Urszula”, gdzie górnicy rozpoczęli ręczne wydobywanie soli w 1649 roku. Zrekonstruowano tu urządzenie, które transportuje sól. Wspomniana „Komora Urszula” połączona jest z „Komorą Mikołaja Kopernika”. Za nią znajduje się kaplica św. Antoniego. Następnie uczniowie przeszli do „Komory Pieskowa Skała”, która należy do najpiękniejszych miejsc kopalni. Na trasie mijaliśmy jeszcze 10 komór, kaplicę Skarbnika i Pochylnię. Jednak największy zachwyt wśród uczestników wycieczki wzbudziła Kaplica św. Kingi. Wielką atrakcją było także spotkanie ze Skarbnikiem, który przygotował dla nas kilka konkurencji. Podzieleni na dwie drużyny z zacięciem walczyliśmy o trofeum – baryłkę soli. W podziemiach kopalni czekał na nas także słodki poczęstunek.
         Obraz podziwianych jezior solankowych, komór, kaplic, chodników, rzeźb i płaskorzeźb wykutych w soli  na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.