Z wizytą na Olimpie – uczniowie klasy V jako greccy bogowie

Sporo zamieszania wywołali uczniowie klasy V, którzy w nietypowy sposób postanowili podsumować wiadomości z mitologii greckiej. Na jednej z lekcji języka polskiego wcielili się w mitologicznych bogów. Przygotowane wcześniej stroje oraz atrybuty wiernie oddawały charakter epoki i domenę prezentowanej postaci.
Ucztę rozpoczęto oczywiście na Olimpie, gdzie pojawiali się kolejno: gromowładny Zeus, jego małżonka Hera, bracia – Posejdon i Hades oraz Atena, Artemida, Demeter, Hestia, Hefajstos, Ares, Apollo i Hermes. Następnie zacni goście udali się do swoich starszych koleżanek i kolegów, by sprawdzić ich wiedzę z zakresu mitologii greckiej. Trzeba przyznać, że nawet bez przygotowania poradzili sobie świetnie z rozpoznawaniem mitologicznych postaci.
     Mamy nadzieję, że taka żywa lekcja języka polskiego na dobre utrwali wiedzę, a także rozwinie zainteresowania uczniów mitologią grecką i rolą jaką pełni ona w naszej kulturze.
     Słowa uznania należą się również rodzicom, którzy mocno zaangażowali się w realizację projektu i wraz z dziećmi przygotowali barwne stroje oraz rekwizyty. Dopracowane w najmniejszym szczególe cieszyły oko wielu osób i przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.