„Kolorowy wszechświat” i „kosmiczne podboje”

1 grudnia 2017 r. uczniowie Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę o wszechświecie. W ramach cyklu „Spotkań z ludźmi z pasją”, które realizowane są w naszej placówce, odbyły się zajęcia z panem Danielem Stasiakiem. To bez wątpienia niezwykły człowiek i prawdziwy pasjonat astronomii.

Pod miękką kopułą przenośnego planetarium podziwialiśmy rozgwieżdżone niebo, poznawaliśmy kolejne planety, ich księżyce, gwiazdozbiory związane ze znakami zodiaku, piękne mgławice i odległe galaktyki. Z pokładu statku kosmicznego spoglądaliśmy na Ziemię. Byliśmy świadkami „deszczu” spadających gwiazd, oczywiście licząc że spełnią się nasze życzenia. Mieliśmy także możliwość dotknąć prawdziwy meteoryt i poznać jego właściwości.

W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się również, że warto odkrywać swoje pasje i realizować marzenia. Pan Daniel zachęcał do wiary w siebie. Mówił, że jeśli mocno czegoś pragniemy i do tego dążymy, to osiągniemy cel. Historia jego życia, którą opowiedział, była tego najlepszym dowodem.