„Zagórzańska choinka”

15 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste ubieranie choinki. W tym roku przedszkolaki wraz ze swoimi paniami postanowiły ubrać choinkę, tak jak to robili nasi dziadowie i pradziadowie. Wszystkie ozdoby były wykonane własnoręcznie przez dzieci.
Przygotowania do tego wielkiego święta rozpoczęły się już kilka dni wcześniej. Dzieci z młodszej grupy upiekły i udekorowały pierniczki, zrobiły pawie oczka z papieru i słomiane ozdoby, natomiast starsza grupa wykonała łańcuchy z papieru i ze słomy, a także wycięła ozdoby z opłatka. Dodatkowo na naszej choince zawisły szyszki, orzechy i jabłka.
          Gdy choinka zastała już ubrana wspólnie śpiewaliśmy zagórzańskie kolędy i pastorałki. Podczas tych zajęć przedszkolaki poznały tradycje bożonarodzeniowe związane z naszym regionem – regionem Zagórzan. Wszystkie te działania sprawiły wiele radości nie tylko dzieciom, ale również paniom.