„Szkoła Marzeń”w Szkole Podstawowej nr 2 w Mszanie Dolnej

Lekcja przedsiębiorczości

17 stycznia 2018 roku uczniowie biorący udział w projekcie „Szkoła Marzeń w Gminie Mszana Dolna” gościli  w Banku Spółdzielczym w Limanowej. Wyjazd ten był częścią programu realizowanego na zajęciach „Super Matematyk”.

Celem prowadzonych zajęć jest rozwijanie talentów matematycznych  wśród dzieci i młodzieży poprzez promowanie dobrych nawyków w zakresie oszczędzania i przedsiębiorczości. Uczniowie dowiedzieli się m.in. w jakim celu zakłada się lokaty, dlaczego warto oszczędzać, kto może mieć swoje konto, a także..., gdzie znajduje się skarbiec.

Tematem przewodnim spotkania w banku było omówienie podstawowych zagadnień związanych z bankowością oraz propagowanie wśród dzieci nawyku oszczędzania. Podczas wizyty w uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką pracy na różnych stanowiskach, poznali charakterystykę pracy na sali obsługi klienta indywidualnego, klienta biznesowego oraz klientów VIP.

Dużo emocji wzbudziła możliwość zwiedzenia gabinetu oraz rozmowa
z prezesem banku, Panem Adamem Dudkiem, który chętnie odpowiadał na pytania dzieci. Uczniowie zapoznali się również z zasadami postępowania ze zniszczonymi banknotami i monetami, nabyli wiedzę, która pozwoli im odróżniać falsyfikaty od oryginalnych pieniędzy na podstawie elementów zabezpieczających.

Na koniec wizyty uczniowie otrzymali zadanie, które polegało na poprawnym wypełnieniu druku przelewu bankowego. Ponadto otrzymali ulotki informacyjne oraz pamiątkowe gadżety.

Opiekunowie: Ewa Jasica-Ociepka, Marta Malarz, Grażyna Miśkowiec