Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Patriotycznie i rodzinnie - IV Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej w Mszanie Górnej

6 czerwca 2018 r. w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej odbył się IV Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej dla przedszkoli z Gminy Mszana Dolna.
Honorowy Patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Mszana Dolna –  Bolesław Żaba, który zaszczycił nas swoją obecnością. Na zaproszenie odpowiedzieli także liczni goście m.in.: dyrektorzy szkół z terenu gminy, emerytowani nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni naszej szkoły oraz mieszkańcy Mszany Górnej. Obchody rozpoczęły się w Kościele Parafialnym w Mszanie Górnej, gdzie wszyscy zgromadzeni zostali serdecznie przywitani przez dyrektor Stanisławę Nowak oraz gospodarza świątyni, proboszcza parafii ks. Mariana Bańskiego.
W tym roku uroczystość miała wyjątkowy charakter, ponieważ zbiegła się z jubileuszem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedszkolaki z terenu naszej Gminy patriotycznymi pieśniami uczcili to ważne wydarzenie. Na scenie wspaniale zaprezentowało się 12 grup, które śpiewająco przedstawiły trudne dzieje naszej dużej i małej Ojczyzny. Podobnie jak w latach ubiegłych, przegląd nie był formą konkursu - nie przyznawano miejsc - dlatego też każda z grup na zakończenie otrzymała pamiątkowe dyplomy, książki i drobne upominki. Podsumowaniem tej niezwykłej lekcji historii była refleksja w wykonaniu uczniów klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej.
Spotkanie było nie tylko świętem patriotycznym, ale także rodzinnym. Dzieci z Gminnego Przedszkola w Mszanie Górnej przygotowały krótki montaż słowno-muzyczny dla swoich babć, dziadków i rodziców.
Uroczystość zakończyła się przemówieniem pana Wójta Bolesława Żaby, który przypomniał najważniejsze wydarzenia historyczne i zaznaczył jak ważne jest, by od najmłodszych lat rozwijać poczucie tożsamości narodowej oraz kształtować osobowość Polaka-patrioty. Głos zabrała także pani Dyrektor Stanisława Nowak. Podziękowała wszystkim za obecność, a szczególne wyrazy wdzięczności przekazała uczestnikom i ich opiekunom, księdzu proboszczowi za gościnę, a także wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie imprezy. Wszyscy goście zostali zaproszeni na plebanię, gdzie czekał słodki poczęstunek.

 

W tym roku na scenie wspaniale zaprezentowało się 12 grup przedszkolaków reprezentujących następujące szkoły:

1)         Zespół Placówek Oświatowych z Kasinki Małej,

2)         Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej,

3)         Szkoła Podstawowa nr 3 w Kasince Małej,

4)         Zespół Szkoły i Przedszkola w Łostówce,

5)         Szkoła Podstawowa z Glisnego,

6)         Zespół Placówek Oświatowych z Kasiny Wielkiej,

7)         Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Górnej,

8)         Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubomierzu,

9)         Szkoła Podstawowa w Łętowem,

10)       Zespół Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej,

11)       Zespół Szkoły i Przedszkola w Olszówce,

12)       Zespół Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za życzliwość i pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Ogromne podziękowania składamy wszystkim opiekunom za wkład pracy włożony w przygotowanie uczestników oraz za chęć udziału w czwartej edycji przeglądu. Ze swojej strony zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby odbyły się kolejne. DZIĘKUJEMY!!!

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

 

Po raz kolejny mamy zaszczyt zaprosić wszystkie przedszkola z Gminy Mszana Dolna do udziału w IV Przeglądzie Pieśni Patriotycznej, który odbędzie się 6 czerwca 2018 r. o godzinie 10.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mszanie Górnej.
Bieżący rok jest ważny w naszej historii m. in. z racji jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest to tematyka nie zawsze zrozumiała dla najmłodszych, ale szczególna i warto ją przybliżyć i pozwolić przeżyć w sposób dla nich przystępny. W związku z tym proponujemy, abyśmy wspólnie im to umożliwili i zorganizowali uroczystość o charakterze masowym. 
ZAPRASZAMY!!!


Poniżej znajdują się pliki do pobrania:

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA


OŚWIADCZENIE