ZESPÓŁ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA W MSZANIE GÓRNEJ

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Przerwy - Tetmajera oraz Gminne Przedszkole

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
 I Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej w Mszanie Górnej

22 maja to wyjątkowy w Zespołe Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej odbył się I Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznych dla przedszkolaków z Gminy Mszana Dolna pod  Honorowym Patronatem Wójta Gminy Mszana Dolna, p. Bolesława Żaby, który był równocześnie Gościem. Honorowym gościem był również Ks. Marian Bański – proboszcz Parafii w Mszanie Górnej.

          W tym szczególnym roku okrągłych rocznic (100 rocznica wybuchu I wojny światowej, 70 - Powstania Warszawskiego i bitwy o Monte Cassino, 25 – wolnych wyborów 10 – przystąpienia Polski do Unii Europejskiej …)  Gminne Przedszkole w Mszanie Górnej zaproponowało zainteresować już małe dzieci historią i uczyć ich wspólnego świętowania.  Planowany wcześniej I Przegląd Pieśni Patriotycznej dla przedszkolaków z Gminy Mszana Dolna przerodził się w dużą imprezę plenerową z udziałem dzieci z siedmiu placówek oświatowych, ich nauczycieli i rodziców. Celem przeglądu było ocalenie od zapomnienia pieśni patriotycznych, uświadomienie ich roli w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej, kształtowanie osobowości Polaka – współczesnego patrioty.

 W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 7 grup przedszkolnych. Przedszkolaki wspaniale prezentowały wiązanki pieśni legionowych, pieśni z czasów II wojny światowej, a także utwory współczesne. Doniosłym momentem przeglądu było wykonanie „Hymnu Państwowego" przez przedszkolaków reprezentujących Szkołę Podstawową nr 2 w Kasince Małej. Przegląd nie był formą konkursu, nie przyznawano miejsc, dlatego wszyscy mali artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy, kotyliony z godłem Polski oraz  upominki.

W  przeglądzie udział wzięły:
 • Przedszkole przy Zespole Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej: Anna Cież, Jakub Waluś, Andrzej Śmieszek, Ilona Klimas, Wiktoria Pietrzak, Aleksandra Ceklarz, Dominik Polak, Karol Ceklarz; opiekunowie - Genowefa Grygiel i Elżbieta Para.
 • Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lubomierzu: Martyna Kuczaj, Wiktoria Jarosik Elżbieta Złydach, opiekun -  Danuta Kowalczyk.
 • Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Łęgowem: Matyna Kuczaj, Anita Smoter, Zuzanna Kupiec, Aleksandra Kupiec, Angelika Luźniak, Zuzanna Nowak, Nikola Buksa, Tomasz Dudzik; opiekun -  Lucyna Leżańska.
 • Przedszkole z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce: Patrycja Kowalczyk, Patrycja Ligas, Martyna Nowak, Natalia Węglarz, Adrian Farganus; opiekun - Krystyna Kornaś.
 • Przedszkole przy Zespole Szkoły i Przedszkola w Olszówce: Emilia Sochacka, Grzegorz Witkowski, Magdalena Hudomięt, Martyna Gil, Jakub Babuśka, Krystian Pietrzak, Martyna Sieniawska, Małgorzata Żmuda; opiekun - Wioletta Kraus.
 • Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej: Aleksandra Jakubiak, Wiktor Kowalczyk, Magdalena Drab, Julia Chałon, Karolina Bierowiec, Patrycja Nawara, Roksana Mądrala, Gabriela Masłowiec; opiekunowie - Małgorzata Jędrysek i  Renata Szczypka
 • Dzieci z Gminnego Przedszkola przy Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej; opiekunowie Małgorzata Pajdzik, Ewelina Płachczyńska-Struś i Dominika Szeląg.

Serdecznie dziękujemy  za udział w pierwszej edycji przeglądu oraz za przygotowanie tak wspaniałych występów. Jesteśmy przekonani, że uczucia patriotyczne zaowocują w życiu dorosłym małych artystów. Mamy również ogromną nadzieję, że I Przegląd Pieśni Patriotycznej na dobre wpisze się w kalendarz uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu. 


Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.