Tradycja palm wielkanocnych u Zagórzan – międzypokoleniowe spotkanie

Przyswajanie wiedzy poprzez działanie praktyczne to jedna z najlepszych metod nauki. Potwierdzić to mogą uczniowie klas III-VII, którzy podczas warsztatów zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 2 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej uczyli się sztuki wykonywania kwiatów do palm wielkanocnych.
         W ramach zajęć z edukacji regionalnej zorganizowano warsztaty pod nazwą „Tradycja tworzenia palm wielkanocnych u Zagórzan”. Miały one formę międzypokoleniowego spotkania, gdyż na zaproszenie odpowiedziało kilka babć i mam naszych uczniów, które chętnie podzieliły się swoimi umiejętnościami i zademonstrowały jak wykonać niezwykle efektowne kwiaty z bibuły. Następnie uczniowie pod czujnym okiem Pań rozwijały swoje zdolności manualne oraz z ochotą i wielkim zaangażowaniem wykonywali kwiaty do palm wielkanocnych.
       Na zakończenie Pani Dyrektor, Stanisława Nowak serdecznie podziękowała Paniom za miłe spotkanie i poświęcony czas, podkreślając iż była to niezwykle cenna lekcja wynikająca z poczucia obowiązku kształtowania wśród uczniów tożsamości regionalnej, zapoznania z obyczajami oraz tradycją i sztuką ludową.