Pomyśl, zrozum, zrób…, czyli „To takie proste”

6 kwietnia 2018 roku grupa uczniów z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej wybrała się do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. To już kolejny wyjazd zorganizowany w ramach realizowanego w naszej szkole projektu ,,Szkoła Marzeń”- ,,Super Matematyk”.  W wycieczce uczestniczyło 20 uczniów z klasy II i III. Podczas wyjazdu uczniowie zwiedzali wystawę zatytułowaną „To takie proste”. W ramach ekspozycji organizatorzy przygotowali 26 interaktywnych, edukacyjnych stanowisk w czterech strefach nauki i zabawy: „Główka pracuje" - umożliwiająca podróż w świat matematycznych zagadek i łamigłówek, „Mechaniczny plac zabaw" - umożliwiający poznanie wybranych praw i zasad mechaniki; "Pomyśl, zrozum, zrób" - związana z majsterkowaniem oraz "Techno świat", podczas której można zapoznać się z nowoczesnymi technologiami. Na uczestników czekały interaktywne eksponaty, które pomagają rozwinąć pamięć krótkotrwałą, wspomagają logiczne myślenie i zdolności manualne.

Następnym etapem wycieczki było uczestnictwo w lekcji warsztatowej pt. Spotkanie z Brombą
o mierzeniu”. Dzieci zostały zaproszone
na wyprawę w głąb Brombowej torby, gdzie czekały  na nich ciekawe przedmioty wykorzystywane do mierzenia. Uczniowie próbowali je poklasyfikować według zastosowania. Odpowiadali też na pytania: jak stary jest metr i co było przed nim, ile dłoni zmieści się w stopie, jak kupić spodnie w dobrym rozmiarze, itp.

Wyjazd jednogłośnie zakończyliśmy hasłem: Byliśmy – Widzieliśmy – Polecamy!

Nowa edukacyjna wystawa zatytułowana "To takie proste" została otwarta w środę w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Ekspozycja ma charakter interaktywny - pobudza myślenie, bawi i wprowadza w tajniki nauki.

TVP3 Kraków poleca naszą wystawę #totakieprosteOpis: https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f6f/1/16/1f579.png