Warsztaty Mydlarskie

Na początku maja przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach mydlarskich zorganizowanych przez firmę "Ręce pełne pomysłów" z Inowrocławia. Podczas zajęć dzieci rzeźbiły i tworzyły plastyczne formy z mydła. Zajęcia polegały na samodzielnym wykonywaniu przez dzieci kostek kolorowego mydła o rozmaitych zapachach, wzorach i kolorach. Dzieci wykorzystały rozmaite foremki w kształtach np. misia, serduszek, rybek, kwiatu róży oraz kostki prostokątne w których zatapiały inne mniejsze wzory mydlane z foremek.

Stworzenie takiego „dzieła sztuki” to dla każdego dziecka niezapomniana chwila kreatywnej radości. Podczas zajęć dzieci rozwijają wyobraźnię, uczą się jak łączyć kolory oraz starają się tworzyć przyjemne zapachy. Jest to zarówno świetna zabawa, ale też nauka dla maluchów. Własnoręcznie wykonane kolorowe i pachnące mydełka będą oryginalnym prezentem dla Rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty :)