Szkolny Konkurs Pięknego Czytania 2018

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli okazje wziąć udział w Konkursie Pięknego Czytania, którego celem było rozbudzanie pasji czytania, motywowanie do czytelnictwa, popularyzacja książek dla dzieci i młodzieży znajdujących się w zbiorach biblioteki szkolnej oraz rozwijanie zdrowego współzawodnictwa.
          Najpierw przeprowadzono eliminacje klasowe – wszyscy uczniowie przygotowywali fragment prozy wybrany spośród literatury podanej przez komisję konkursową. Do drugiego etapu z każdej klasy przechodziło 3 najlepszych uczestników. Następnie odbyły się kolejne przesłuchania, w wyniku których jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach:

I kategoria: uczniowie klas I-III:
I miejsce i tytuł Mistrza Pięknego Czytania zdobyły: Aleksandra Albrzykowska i Milena Nalepa.

II kategoria: uczniowie klas IV-VII:
I miejsce i tytuł  Mistrza Pięknego Czytania uzyskała Aleksandra Ociepka, z kolei wicemistrzem został Radosław Kuś.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.