VIII Światowe Dni Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości. Natomiast dorośli – mogą popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia podczas…egzaminów! Nie przypominają one poważnych testów znanych z życia, a egzaminatorami są młodsi uczniowie, wydawałoby się mniej surowi i wymagający. Zaopatrzeni są jednak w losy z tabliczką mnożenia i tworzą Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Przepytują starszych kolegów ze szkoły, nauczycieli, a nawet przypadkowych przechodniów.
Każdy, kto odpowie poprawnie na 5 pytań z jednego losu, otrzymuje nagrodę – legitymację, która może być miłą pamiątką dla dorosłych, a dla dzieci – niezwykłą motywacją do dalszej nauki! Poza tym, czy każdy z nas kiedyś w dzieciństwie nie marzył, aby zamienić się rolami z dorosłymi?
        28 września nasza szkoła po raz drugi przyłączyła się do Światowych Dni Tabliczki Mnożenia. W tym roku do akcji zgłosiło się 2977 szkół z całego świata. Akcja ŚDTM jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw są przygotowania, podczas których dzieci przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: „Hasło dnia”, „Marmur” oraz „Matematyczne spacery”.
        Akcję przeprowadzaliśmy w szkole i w okolicy. Dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły pięknie przyozdabiali logo Światowych Dni -  Sowę - oraz zapoznawali się z mnożeniem. Stworzyli przepiękne prace, które zawisły na korytarzu naszej szkoły. Starsi zmagali się z zadaniami i próbowali zdobyć tytuł eksperta tabliczki mnożenia.
        Wszystkim serdecznie gratulujemy zdobycia certyfikatów i dziękujemy za wspólną zabawę.