Wycieczka klas I-IV do Krakowa
        2 października uczniowie klas I–IV wraz z opiekunami, paniami: Małgorzatą Rosą, Małgorzatą Dawiec, Ewą Jasicą-Ociepką, Teresą Trybus i Eweliną Kubik, wybrali  się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę.

Klasa IV uczestniczyła w warsztatach pt. KRÓLESTWO ZWIERZĄT z cyklu „Świat wokół nas”. Warsztaty połączone z zabawą miały na celu praktyczne poszerzenie wiedzy o naszej planecie, w dużej mierze skupiając się na żyjących obok nas zwierzętach. Zadania edukacyjne realizowane w grupach pozwoliły uporządkować dzieciom wiedzę na temat kontynentów i przystosowania się wybranych gatunków zwierząt do panujących na nich warunków. Uczniowie mogli sprawdzić, które zwierzaki znają lepiej, a które warto byłoby poznać bliżej.
Nie da się ukryć, iż czwartoklasiści z uwagą słuchali o tych zwierzętach budzących naszą sympatię, ale i o groźnych budzących w nas respekt, strach lub odrazę. Tworząc prace plastyczne, dzieci mogły same przekonać się, jak różnorodny i bogaty jest świat zwierząt i dlaczego warto o niego dbać.

W tym samym czasie klasy I-III z dwójką zabawnych „artystów” oraz w towarzystwie przewodnika wybrały się w podróż po galerii malarstwa. Wspólnie zgłębiali tajniki i sztuczki mistrzów pędzla — nie zapominając o dobrej zabawie.

Siwe głowy Pany Panie
Wszyscy starzy niesłychanie?

Maluje, pudruje i trochę czaruje
Tu uwydatni a tam zretuszuje

Model piękniejszy niż za żywota
Czy to dobrego mistrza robota?

Książę poetów polskich odpowie
W bajce, która malarze się zowie

Siedzi malarz na zydelku
Miesza pędzlem coś w wiaderku

Na paletę farby kładzie
Żółta, niebieska, czerwona
A jak powstanie zielona?

Łeb konia, ogon, buty z obcasem
Buławą dotknie szczęśliwca czasem

Skośne oczyska, spiczasta czapa
Człek to czy zwierz to? — bo jestem gapa

Czwórka koni w ekran wlazła
Ależ wielka jest ta plazma

Znoszone palto, buty dziurawe
Czy ten malarczyk ma życie klawe?

Nie każdy artysta w czepku urodzony
Chodzi w lakierkach i na salony
Czy Matejko był dentystą?
A Chełmoński maszynistą?

O tym wszystkim dzieci mogły dowiedzieć się uczestnicząc w warsztatach pt. „Zabawa z mistrzami”. Po warsztatach pełnych wrażeń oraz świetnej zabawie, uczniowie zaopatrzyli się w pamiątki z Krakowa, a następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną.