Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

„Przedszkolaki, to szczęśliwe dzieciaki!

Wszyscy w województwie małopolskim o ich zdrowie dbają

i specjalne urządzenia do oczyszczania powietrza im przysyłają!”

W ramach realizacji projektu „Wdrażanie Programu ochrony środowiska dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” w Gminnym Przedszkolu w Mszanie Górnej odbyło się przedstawienie, którego głównymi bohaterami były przedszkolaki z grupy „Smerfy” i „Kubusia Puchatka”. Było to podsumowanie cyklu zajęć edukacyjnych dotyczących dbałości o jakość powietrza.
            Dzieci, wcielając się w postacie Pszczółki Mai i Gucia, przypomniały wszystkim przedszkolakom, jak ważną i istotną sprawą jest życie w środowisku, w którym można oddychać czystym powietrzem. Montaż słowno-muzyczny odnosił się bezpośrednio do oczyszczacza powietrza, który otrzymaliśmy od Marszałka Województwa Małopolskiego. [cyt: „(…) mamy nowe urządzenie, które dobrze służy nam”].
           Bez wątpienia było to dla wszystkich zebranych ogromne przeżycie, które przyniosło przy tym wiele radości. Sama świadomość przedszkolaków, że przebywają w miejscach, gdzie każdy dokłada starań w trosce o ich zdrowie, z pewnością przyniesie korzyści w przyszłości. Dziękujmy!

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.