Dobro wraca! – działalność szkolnego wolontariatu

Od początku roku szkolnego w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej swoją działalność zaznacza Szkolne Koło Wolontariatu. Przeprowadzono już kilka akcji, a w ostatnim czasie największym zainteresowaniem cieszyły się:

„Pomoc dla Konrada”
Zorganizowano zbiórkę pieniędzy na rzecz Konrada Nawary z Olszówki, który potrzebuje pomocy w walce z nowotworem. Zebraliśmy kwotę 1610 , która w całości została przekazana na konto wskazanej fundacji.

„Mydełko dla Afryki”
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Misyjnego, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Pełni Ducha i posłani”, nasze Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w akcję „Kostka mydła dla Afryki”.
Przeprowadzono zbiórkę rzeczową, w której oprócz symbolicznej kostki mydła znalazły się pluszowe przytulanki, przybory szkolne, podstawowe leki i środki opatrunkowe. Wszystkie dary zostały przekazane do sekretariatu ZSTI w Mszanie Dolnej, gdyż pomysłodawcą akcji byli wolontariusze tamtejszego koło „Caritas” regularnie pomagający misjom w Burundi, Kongo i Rwandzie.

„Odkręć się na Dobro”
W naszej szkole na bieżąco prowadzona jest także akcja charytatywna „Odkręć się na Dobro” – mająca na celu pomoc dzieciom niepełnosprawnym poprzez zbieranie plastikowych nakrętek. Dzięki tej akcji osoby niepełnosprawne mogą uzyskać dodatkowe fundusze na leczenie.

Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za wsparcie. Dobro wraca!