Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

„Dzień Przedszkolaka”

     Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to bardzo ważne święto, nie tylko dla przedszkolaków, ale także dla rodziców, nauczycieli i wszystkich osób pracujących na rzecz dzieci. Jego obchody są wspaniałą okazją do podkreślenia wagi prawa dziecka do bezpieczeństwa, zabawy i szczęśliwego dzieciństwa oraz potrzeby wspierania jego rozwoju od najmłodszych lat. Takie słowa skierował Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak w liście do wszystkich przedszkolaków, który odczytaliśmy naszym miluśińskim w przedszkolu.
     W dalaszej części listu Pan Michalak życzył dzieciom radości z poznawania siebie i świata, zarówno teraz jak i w dalszym życiu. Aby czas spędzony w przedszkolu był dla dzieci niezwykłym doświadczeniem, aby zdobywały wspaniałe przyjaźnie, dokonywały wielkich odkryć i świetnie się bawiły, bo mają do tego prawo.   
     W tym wspaniałym dniu odwiedził naszych przedszkolaków klaun, który przeprowadził z nimi wesołe gry, tańce oraz zabawy muzyczno-ruchowe. Pojawienie się tak radosnego i niesamowitego gościa, wywołało u naszych milusińskich wiele pozytywnych emocji. Radości nie było końca.
     Na zakończenie uroczystości panie złożyły dzieciom serdeczne życzenia radości, szczęścia i uśmiechu na twarzy w każdym dniu spędzonym w przedszkolu.

 

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.