Szkolna Wigilia

21 grudnia – jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia – cała społeczność szkoły spotkała się na wspólnej Wigilii. Zgodnie z tradycją odbyło się radosne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.

Szkolną Wigilię rozpoczęliśmy występem uczniów klasy V, którzy zaprosili na krótki program artystyczny połączony z prezentacją multimedialną na temat tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych.

Następnie rozpoczął się Mini Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, którego celem było ukazanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, a przede wszystkim wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek,. Podczas konkursu zaprezentowała się każda klasa, a jury wybrało zwycięzców:

I miejsce zajęła klasa I i II,

II miejsce – klasa VI,

III miejsce – klasa VII.

Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim zebranym życzenia oraz wręczyła przedstawicielom klas opłatki. Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.