Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

            Dzień Papieski, to czas duchowej łączności z papieżem. Tego dnia wszyscy wspominają osobę Jana Pawła II, jego życie, to co zrobił i to jakim był wspaniałym człowiekiem. W Kociołach odprawiane są liczne nabożeństwa, wierni modlą się
o rychłe wyniesienie papieża na ołtarze.
          
W związku z tym, dnia 21 października wszyscy pracownicy, uczniowie ZSiP zostali zaproszeni na uroczystą akademie, poświęconą  osobie papieża Jana Pawła II, przygotowaną przez uczniów klas IV-VI. Tydzień wcześniej w szkolnym korytarzu pani Agnieszka Wcisło i Siostra Maria przygotowały wystawę, poświęconą osobie Jana Pawła II.
         Uczniowie zaprezentowali krótką historię z życia Jana Pawła II, zaśpiewali piosenki bliskie Ojcu Świętym. Ulubioną pieśń Jana Pawła II „Barkę”, zaśpiewali wszyscy zebrani na akademii, akompaniament na skrzypcach wykonały uczennice klas III-VI: Katarzyna Mysza, Karolina Niedojad, Klaudia Kubik, Małgorzata Piekarczyk, Marzena Pałka, a na flecie: Anna Surówka, Marta Piekarczyk i Paulina Grucela.
         
Na koniec wyświetlona została prezentacja multimedialna pt: „ Miejsca w Małopolsce związana z Janem Pawłem II”, wykonana przez uczennice klasy V Paulinę Grucelę, a uczennice klasy V rozbrzmiewająco zaśpiewały „Nie ma lepszego od Jana Pawła II”.   
                                                                                                                                                                                Ewelina Płachczyńska - Struś