Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Spotkanie opłatkowe

21 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie opłatkowe, na które zostali zaproszeni rodzice. Dzień ten był wyjątkowy i bardzo uroczysty.
Od samego rana w całej szkole rozbrzmiewały kolędy, słychać było grę instrumentów i radosny śpiew dzieci.
Przed południem przedszkolaki uczestniczyły w szkolnej Wigilii, podczas której miały okazję poznać zwyczaje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia, a także na żywo spotkać się z kolędnikami i turoniem.
O godzinie trzynastej Pani Dyrektor rozpoczęła uroczystość przedszkolną witając zebranych Gości, jednocześnie zapraszając do wspólnego kolędowania.
W dalszej części dzieci z grupy ,,Smerfy'' przygotowane pod kierunkiem wychowawczyni pani Małgorzaty Pajdzik zaprezentowały ,,Jasełka''. Przedstawiana historia narodzenia Pana Jezusa w stajence przeplatana byłą kolędami i pastorałkami w wykonaniu wszystkich przedszkolaków.
Piękne stroje dodatkowo pozwoliły niemalże realnie przenieść się Gościom do stajenki wraz z Maryją, Józefem, aniołami, pastuszkami, mędrcami ze Wschodu i maleńkim Jezuskiem, do którego też przyszły dzieci młodsze z grupy „Kubusia Puchatka”, aby Mu przynieś dary i zakolędować.
Całości dopełnił taniec gwiazdeczek - dziewczynek ze starszej grupy, których występ przygotowany był przez panią Teresę Trybus. Na zakończenie złożyliśmy sobie świąteczne życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem. Dzieci obdarowały zebranych własnoręcznie wykonanymi pamiątkowymi aniołkami i poczęstowały pierniczkami.
Spotkanie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze, a występy oraz wspólne kolędowanie rozgrzały wszystkie serca w ten śnieżny, grudniowy dzień.

 

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.