Rajd rowerowy na Przełęcz Rydza-Śmigłego
w Chyszówkach

W sobotę, 6 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej wraz z opiekunami: Leszkiem Kamińskim i Ireneuszem Nalepą uczestniczyli w wycieczce rowerowej na Przełęcz Rydza-Śmigłego w Chyszówkach  zorganizowanej  z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
       Celem wyjazdu  było rozwijanie zainteresowań historycznych i turystycznych uczniów, kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych oraz pogłębianie wiedzy o sylwetkach twórców niepodległej Rzeczpospolitej. Trasa rajdu była bardzo wymagająca i  wiodła przez  Łętowe - Łostówkę - Wilczyce - Jurków - Chyszówki (Przełęcz Rydza-Śmigłego).
       Po przybyciu do celu uczniowie zapoznali się z historią miejsca i związanymi z nim postaciami, a następnie rozpalili ognisko i upiekli kiełbaski. Po krótkim odpoczynku uczestnicy wyprawy  cali i zdrowi wrócili do szkoły.