Uczniowie klasy VIII wzięli udział w tegorocznej edycji Code Week 2020

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa organizują wydarzenia związane z programowaniem. Akcja, co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Wirtualna inauguracja Tygodnia Kodowania 2020 odbyła się 8 października.

Nauka kodowania pomaga zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Dołączyliśmy do miliona organizatorów i uczestników, aby upowszechniać ideę kodowania, rozwijać myślenie analityczne, uczyć się rozwiązywania problemów i współpracy, ale także, aby przedstawiać nowe pomysły i wprowadzać innowacje, które wpłyną na ukształtowanie nowoczesnej, cyfrowej przyszłości.

W czasie Coode Week uczniowie rozpoczęli przygodę z Lego Mindstorms EV3. Z klocków Lego zbudowaliśmy niesamowite modele, interaktywne roboty i pojazdy, które programowaliśmy do wykonywania rozwijających misji i zabawnych ćwiczeń.