Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

SUKCESY UCZNIÓW I PRZEDSZKOLAKÓW

Czy wiecie, że Wasi koledzy mają na swoim koncie spore sukcesy, z których możemy wszyscy się cieszyć? Jest nam niezmiernie miło, iż ich talenty objawiają się w licznych konkursach, przeglądach, festiwalach, a co najważniejsze, w różnych dziedzinach (muzycznej, sportowej, artystycznej, itp.).

2023/2024

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu ,,Boże Narodzenie i nasze tradycje bożonarodzeniowe”

Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej z siedzibą w Kasinie Wielkiej we współpracy z Panem Bolesławem Żabą - Wójtem Gminy Mszana Dolna, zorganizowała konkurs plastyczny, którego celem były zagórzańskie obyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia.
Prace miały być wykonane dowolną techniką i nawiązywać do tradycji świątecznych w ujęciu lokalnym. W naszej szkole konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 26 uczniów z klas 1-7.

14 grudnia 2023 r. w Urzędzie Gminy w Mszanie Dolnej odbyła się uroczystość wręczenia nagród z rąk Wójta. Nagrody otrzymali nasi uczniowie:

I miejsce: Wiktoria Kubik, kl. V

II miejsce: Ernest Kowalczyk kl. III, Milena Rusek, kl. V

III miejsce: Igor Malarz, kl. IV, Julia Sobczak, kl. IV

Wyróżnienia: Michał Wójtowicz, kl. III, Lena Łabuz, kl. II

Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Jesteśmy przekonani, że inicjatywa Gminnej Biblioteki Publicznej przyczyni się do kultywowania wśród najmłodszych pięknych obyczajów zagórzańskich.

red. Ewa Jasica-Ociepka

fot. Małgorzata Łabuz

Muzyczny sukces naszych uczniów!

15 grudnia 2023 r. w Limanowej odbył się III Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek "Gore gwiazda Jezusowi".  Organizatorem była Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna "Zielony Zakątek" w Mordarce. Celem konkursu było między innymi upowszechnianie tradycji narodowej, kulturowej i regionalnej, przyzwyczajanie dzieci i młodzieży do dużej sceny i występów publicznych, promowanie młodych talentów oraz podtrzymanie tradycyjnego śpiewu kolęd i pastorałek.
ooooW tym roku naszą szkołę reprezentowały 2 zespoły: „Wesołe Nutki” (20 uczniów klas I-III) oraz „Zagórzańskie Słowiki” (19 uczniów klas IV-VIII). Podczas występu uczniowie klas I-III zaprezentowali pastorałkę kościelną, „Anioł Pański”, której słowa powstały przed I poł. XIX wieku. Z kolei uczniowie klas IV-VIII zaprezentowali wyjątkową polską kolędę „Jezusa Narodzonego”, która powstała w 1904 roku. Jest nam niezmiernie miło, ponieważ spośród 21 zespołów w kategorii zespoły IV-VIII, to właśnie nasze „Zagórzańskie Słowiki”, zdobyły I miejsce. Gratulujemy!
ooooWszystkim, którzy zaangażowali się w jakikolwiek sposób w przygotowania do konkursu i organizację wyjazdu, bardzo serdecznie dziękujemy! Szczególne podziękowania kierujemy w stronę księdza Proboszcza Mariana Bańskiego oraz Rodziców, którzy po raz kolejny bardzo chętnie i licznie włączyli się w organizację transportu uczniów na konkurs do Limanowej.

fot.: Teresa Trybus, Małgorzata Rosa, Marta Malarz, fanpage: Gmina Limanowa - bliżej Ciebie

film: Teresa Trybus, Małgorzata Flig

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

Miłosz Malarz wyróżniony za osiągnięcia w skokach narciarskich: