ZESPÓŁ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA W MSZANIE GÓRNEJ

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Przerwy - Tetmajera oraz Gminne Przedszkole

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Spis treści
Sukcesy naszych uczniów
Archiwum
Wszystkie strony

Czy wiecie, że Wasi koledzy mają na swoim koncie spore sukcesy, z których możemy wszyscy się cieszyć? Jest nam niezmiernie miło, iż ich talenty objawiają się w licznych konkursach, przeglądach, festiwalach, a co najważniejsze, w różnych dziedzinach (muzycznej, sportowej, artystycznej, itp).

 

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

dodano: 2020 r.

Szkolni rugbiści

Sześciu uczniów naszej szkoły: Maksymilian Kuś (kl. V), Bartłomiej Nowak (kl. V), Fabian Rapacz (kl. V), Jakub Jarosz (kl. VI), Józef Kubik (kl. VI) i Tobiasz Kowalczyk (kl. VII) realizuje swoje pasje sportowe w dziedzinie rugby poprzez działalność UKS-u. Z sukcesami (I-III miejsca) biorą udział w turniej o zasięgu regionalnym. Tobiasz zdobył I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach w kategorii „Młodzik”. W wakacje nasi „miniżacy” brali udział w Finałowym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Rugby o zasięgu międzynarodowym, gdzie wywalczyli III miejsce (najlepsza drużyna w Polsce). W klasyfikacji ogólnej zostali sklasyfikowani na III miejscu w kraju.

Rugbyści z Gorców ponownie najlepsi

dodano: 2018 r.


Amazonka Zuzanna

Zuzanna Sławecka uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej reprezentująca KJ „Apacz” Mszana Górna swoje umiejętności jeździeckie doskonali w miejscowej stadninie pod okiem instruktorki PZJ Angeliki Zapały. 

dodano: 2018 r.
Sukcesy Wiktor
Wiktor Pajdzik uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej jest zawodnikiem UKS KORYO Mszana Dolna w dyscyplinie taekwondo olimpijskie w kategorii „kadet”.

 

Pisali o Wiktorze:

Taekwondziści z nagrodami Wójta
Udane występy zawodników UKS Koryo Mszana Dolna
Koryo na Słowacji obsypane medalami
Koryo najlepszym małopolskim klubem
Medale w Opolu

 

dodano: 2018 r.


Sukcesy muzyczne

W dniach 16-17 stycznia 2016 r. w Szczawie odbył się XIX Dziecięcy Festiwal Kolędowy. Ideą i celem konkursu było podnoszenie kultury muzycznej dzieci i młodzieży, podtrzymywanie tradycji i obrzędów bożonarodzeniowych oraz promocja miejscowości i regionu.
Jest nam niezmierni miło, iż w tegorocznej edycji wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie. Młodzi artyści pod czujnym okiem swoich rodziców doskonale dobrali repertuar oraz poświęcili mnóstwo czasu na próby przed występem. Wszystkie te zmagania zostały docenione przez jury, o czym świadczą znakomite wyniki naszych dzieci:

- wyróżnienie dla Wojciecha Wcisło w kategorii przedszkolnej od lat 3;

- II miejsce dla duetu Lidia Sławecka i Weronika Nalepa z klasy 3 w kategorii młodszej szkolnej;

- III miejsce zdobył duet z klasy V w składzie Julia Pajdzik i Wiktor Pajdzik w kategorii starszej szkolnej.

Równie dobrze swoje umiejętności wokalne podczas festiwalu zaprezentowała uczennica klasy V Emilia Kowalczyk.
Młodym wykonawcom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów - nie tylko muzycznych.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.


Plastyczny talent Kamila

To już druga wystawa prac plastycznych ucznia klasy V Kamila Sobunia, który uczęszcza do Szkoły Plastycznej Michała Liszki w Mszanie Dolnej. Pierwsza wystawa zawierała szkice wykonane ołówkiem, obecnie prezentowane są ciekawe tematycznie obrazy wykonane techniką olejną.
Wysoki poziom artystyczny prac świadczy o dużym talencie młodego artysty. Cieszymy się z jego sukcesu, tym bardziej, że jego prace wyeksponowane w naszej szkole, mogą oglądać uczniowie, przedszkolaki i rodzice. Mamy nadzieję, że dzięki tej wystawie zostaną odkryte nowe młode talenty.
Kamilowi serdecznie gratulujemy i życzymy twórczej weny, inspiracji oraz kolejnych udanych wystaw.


Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.


dodano: 2016 r.