„Bo przedszkole uczy, bawi nas,

bo w przedszkolu miło płynie czas”

Cytując fragment znanej piosenki, przedstawiamy Państwu po krótce szereg aktywności, jakie podejmują dzieci podczas pobytu w przedszkolu w tym roku szkolnym.

Łącząc przyjemne z pożytecznym bawimy się i pracujemy. Jak przystało na prawdziwych badaczy, dzieci codziennie wynoszą nowe wiadomości i umiejętności. Korzystamy nie tylko z tradycyjnych pomocy dydaktycznych, ale przede wszystkim dbamy o obecność wysokich technologii, które już na dobre zawładnęły naszym światem.

Na zajęciach z programowania i kodowania przy użyciu robota „pszczółki” Bee-Bot dzieci poznają tajniki programowania oraz utrwalają a ten temat. Na tablicy multimedialnej lub telewizorze oglądamy ciekawe filmy, a nawet spektakle teatralne skierowane właśnie do przedszkolaków.

Kilka razy w tygodniu dzieci wykonują prace plastyczne zaznajamiając się z atrakcyjnymi technikami plastycznymi. Gotowe wytwory zdobią nasze sale.

Zajęcia ruchowe również są urozmaicone i sprawiają dzieciom dużo frajdy, co można zobaczyć na zdjęciach.

Nadal cierpliwie czekamy na otwarcie nowej, pięknej sali gimnastycznej, ale na chwilę obecną maksymalnie wykorzystujemy każdy centymetr sali przedszkolnej, aby doskonalić i ćwiczyć rozwój fizyczny. Kiedy aura sprzyja – zażywamy świeżego powietrza na przedszkolnym placu zabaw, boisku sportowym, a także w czasie spacerów w pobliżu szkoły.

Poprzez udział w licznych projektach i konkursach nawiązujemy współpracę z innymi przedszkolami, co również jest ciekawym doświadczeniem dla dzieci.

Dzięki okazywanej przez maluchy naturalnej i spontanicznej ciekawości, radości poznawania świata chcemy, aby każdy następny dzień w przedszkolu był dla nich ciekawszy niż poprzedni!