Andrzejki

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby w tym dniu miały dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. Obecnie andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. My zabawę andrzejkową w naszym przedszkolu obchodziliśmy w czwartek 26 listopada.

Przedszkole powitało wszystkich przekraczających jego próg, tajemniczym andrzejkowym nastrojem. Przyczyniła się do tego zapewne stosowna, magiczna dekoracja. W czasie prezentacji multimedialnej dzieci rozwiązywały zagadki związane z andrzejkami, które zadawała im wróżka. Po prezentacji dzieci brały udział w wróżbach andrzejkowych, takich jak: wybierały numerek, pod którym znajdowała się przepowiednia, losowali obrazki przedstawiające zawód, który będą wykonywały w przyszłości, ustawiały swoje buty, jeden za drugim, aby sprawdzić, kto z nich jako pierwszy stanie na ślubnym kobiercu, przebijali szpilką serduszko, na którym były wypisane imiona ich wybranków.

Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

red. Paulina Kuczaj