Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki


 

AKCJA "PASZPORT CZYTELNICZY"

Biblioteka zaprasza dzieci w wieku od 5 do 12 lat do akcji "Paszport Czytelniczy".

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji została utworzona akcja o nazwie "Paszport czytelniczy". Akcja ma za zadanie zaaktywizować czytanie wśród dzieci i młodzieży. Dzieci w wieku od 5 do 12 lat oraz dzieci starsze mogą wziąć udział w projekcie. Dziecko decydujące się wziąć udział w paszportach czytelniczych ma za  zadanie czytać książki i umieszczać o nich informacje w tych paszportach oraz zebrać pieczątki w bibliotece do 30 września 2021 r.

Na wszystkich uczestników czekają nagrody i niespodzianki.

„Paszport Czytelniczy” do odebrania w bibliotece do 24 czerwca.

Szczegółowych informacji udziela bibliotekarz.

 

KONKURS SZKOLNY MISTRZ ZNAJOMOŚCI LEKTUR” ROZSTRZYGNIĘTY!

 

Tytuł zdobyła uczennica klasy 5 Milena Nalepa. Zwyciężczyni gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

„Gdy ktoś się zaczyta, zawsze się czegoś nauczy,

albo zapomni o tym, co mu dolega,

albo zaśnie - w każdym razie wygra…”

 

H. Sienkiewicz

SZKOLNY MISTRZ ZNAJOMOŚCI LEKTUR - KONKURS

Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa, utrwalenie wiadomości o lekturach oraz kształtowanie  umiejętności odbioru dzieł  literackich.

Uczniowie mają okazję wykazać się znajomością lektur szkolnych, odpowiadając co miesiąc na pięć pytań.

Po potyczkach czytelniczych tytuł „Szkolnego Mistrza" zdobędzie uczeń z największą liczbą punktów zdobytych od grudnia do maja. Za każdą prawidłową odpowiedź można otrzymać 2 pkt.

Podpisane kartki z odpowiedziami (imię i nazwisko oraz klasa) należy dostarczyć do szkoły lub wysłać na e-mail:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. przed końcem każdego miesiąca.

Zapraszam do udziału!


PYTANIA KONKURSOWE:

- maj

kwiecień

- marzec

- luty
- styczeń

grudzień


Akcja czytelnicza „Bilet powrotny do biblioteki”

Zapraszamy do udziału w akcji czytelniczej z okazji powrotu uczniów z klas I-III do nauki stacjonarnej. Akcja jest formą zabawy dla uczniów, do której zapraszamy także rodziców. Uczniowie otrzymują bilety powrotne do biblioteki, na których znajdują się ikonki ilustrujące kategorie książek oraz legenda. Z biletu można korzystać na dwa sposoby:

  • Wersja 1. Uczeń wraz z rodzicami przypomina sobie książki, które czytał z różnych kategorii i je skreśla. Następnie nauczyciel bibliotekarz kasuje dziurkaczem (lub zaznacza w inny sposób) odpowiednie pola biletu. Jeżeli któreś ikonki pozostają nieskasowane, zachęcamy do wypożyczenia książek z danej kategorii.

  • Wersja 2. Bilet działa jak kupon rabatowy w sieciówkach. Podczas każdej wizyty w bibliotece uczeń może poprosić o książkę z danej kategorii. Po oddaniu nauczyciel-bibliotekarz kasuje odpowiednią ikonkę.

Po skasowaniu całego biletu uczeń dostaje dyplom i upominek.