BAL KARNAWAŁOWY

Kolorowe stroje, bajeczny wystrój, skoczna, porywająca do tańca muzyka – w takiej atmosferze upłynął nam wtorek 9 lutego 2021 r., kiedy to w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Zawsze jest to dzień szczególnie wyczekiwany przez dzieci, stanowi dla nich atrakcję i dostarcza mnóstwa przeżyć, które później zamieniają się w piękne wspomnienia.

Jeszcze przed balem rozwijaliśmy umiejętność twórczego myślenia, próbując określić: czym jest bal karnawałowy i po co na niego chodzimy? Pomysłów było mnóstwo. Dzieci mówiły m.in.: o maskach, przebraniach, tańcach, muzyce. I słusznie!
Panie z przedszkola z trudem rozpoznawały swoich przedszkolaków, którzy zamienili się w: policjantów, batmanów, spider-manów, ninja, a nawet ratowników medycznych! Nie zabrakło cudownych, bajkowych księżniczek, bohaterek Psiego Patrolu, motylków, pszczółek, czy biedronek. Nie sposób ich wszystkich zliczyć i wymienić, ale każda była wyjątkowa!

Główny cel balu – czyli świetna zabawa i radość na twarzach dzieci – został osiągnięty! Aby uwiecznić te miłe chwile każdy wykonał sobie pamiątkowe zdjęcie w swoim stroju i w foto-budce. Kiedy czas zabawy dobiegł końca z żalem opuszczaliśmy pięknie przystrojoną salę balową, w którą tego dnia zamieniła się nasza nowa sala gimnastyczna. Za aktywne uczestnictwo w zabawie każdy został obdarowany pamiątkowym dyplomem.

Za pyszny poczęstunek serdecznie dziękujemy mamie Wojtusia, pani Ani Kołodziejczyk.

red. i fot. oraz montaż nagrań: Anna Złydaszyk
filmowanie: Ewelina Płachczyńska-Struś, Agnieszka Albrzykowska