Święta Wielkanocne

W tym roku dzieci nie miały wiele czasu, aby nacieszyć się przedświątecznymi przygotowaniami w przedszkolnych progach. Jednak mimo to, zdążyliśmy ze wszystkim na czas!

Najpierw należy wspomnieć o przeprowadzonym konkursie plastycznym „Wielkanoc - oczami dziecka”. Wszystkie prace były pomysłowe i oryginalne. Każda – wyjątkowa na swój sposób. Te dzieła konkursowe, które zdążyły dotrzeć do przedszkola przed zamknięciem go w związku z obostrzeniami przyozdobiły sale i szkolny korytarz wprowadzając wielkanocny nastrój. Pozostałe cieszyły oko, kiedy przyglądaliśmy się im w nadesłanych zdjęciach. Za wszystkie prace serdecznie dziękujemy i gratulujemy pomysłowości!
Potem przyszedł czas na naukę zdalną i zabawę w domach. W ferworze przedświątecznych przygotowań wykazały się dzielnie przedszkolaki z grupy starszej. Wspólnie z rodzicami korzystali z przesłanych online propozycji i przygotowywali pyszne sałatki, dekorowali pachnące, słodziutkie mazurki utrwalając przy tym symbole wielkanocne, a także pomagali przy domowych porządkach. Nie zabrakło również eksperymentowania z jajkami – pisankami, które wspólnie z rodzicami farbowali domowymi barwnikami, a potem umieścili w koszyczku na święconkę. Był to naprawdę aktywnie spędzony czas.

Obecna sytuacja wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Zdajemy sobie sprawę z tego, ile trudu wkładacie Państwo w wychowywanie i edukację swoich dzieci i doceniamy wszelkie starania. Bardzo dziękujemy za wszystkie przesyłane zdjęcia i prace. Pozdrawiamy serdecznie – i mamy nadzieję - do szybkiego zobaczenia!

red. Anna Złydaszyk