Przedszkolny Wirtualny Kącik Regionalny

Jednym z proponowanych zadań przeznaczonych do realizacji w ramach nauki zdalnej w przedszkolu, było poszukiwanie we własnych domach eksponatów i przedmiotów charakterystycznych dla naszego regionu (np. wyrobów ceramicznych, drewnianych lub glinianych, figurek, regionalnych produktów typu oscypek, ser, domowe dżemy, przetwory, bibułkowych kwiatów, wianuszków lub wyrobów z sianka, strojów regionalnych, starych, zabytkowych narzędzi). Jednym słowem przedmiotów codziennego użytku, które są charakterystyczne dla naszego regionu, były używane dawno, dawno temu i odeszły w zapomnienie lub też są z nami po dziś dzień. Rodzicom to zadanie przypomniało o minionym czasie, a dla młodszych dzieci stanowiło cenną lekcję historii o naszym regionie.

Tak też zrodziła się wizja "wirtualnego kącika regionalnego", której bez wielkiego zaangażowania Rodziców nie udałoby się zrealizować. Rodzice wraz z przedszkolakami poszukiwali eksponatów wykorzystywanych przez babcie, dziadków i pradziadków. Rozmawiali na temat ich historii i przeznaczenia, przybliżając dzieciom tym samym dawne tradycje. Efekt przeniósł najśmielsze oczekiwania! Serdecznie dziękujemy za wsparcie i tak entuzjastyczne przyjęcie oraz zrealizowanie tej propozycji!

red. Anna Złydaszyk