Konferencja mitologiczna z bogami greckimi

Mity to teksty bardzo lubiane przez uczniów. Dlatego na zakończenie rozmów o mitologii zorganizowaliśmy na jednej z lekcji języka polskiego w klasie 6 konferencję prasową.

Na konferencji obecni byli: Zeus, Hermes, Posejdon, Artemida i Atena. Uczniowie wcielili się w mitologicznych bogów przygotowując stroje oraz atrybuty wybranych bohaterów. Pracując w grupach przygotowywali się do odegrania roli wylosowanego boga greckiego lub bohatera, dodatkowo układali pytania i odpowiedzi na zadawane pytania. Uczniowie musieli dowiedzieć się o swoim bogu, jak najwięcej, a także znać przy tym dotyczący go mit.

Po konferencji uczniowie obejrzeli animację pt. "Bogowie greccy", podczas której ukazane zostało życie bogów greckich na Olimpie.

Lekcja pozwoliła utrwalić informacje na temat mitologii, a tym samym zachęci uczniów do pogłębiania wiedzy na temat roli mitologii greckiej w naszej kulturze.