Skąd się biorą produkty ekologiczne?

W maju starsza grupa przedszkolna realizowała program edukacyjny Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi: Skąd się biorą produkty ekologiczne. Jego głównym celem było zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. Główne założenie programu to zaznajomienie dzieci z takimi treściami jak:  rolnictwo i produkty ekologiczne, kształtowanie umiejętności wyboru produktów eko, propagowanie zdrowego stylu życia |i zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Z zainteresowaniem oglądały film edukacyjny i wypatrywały znaczków ekologicznych. Wspólnie z rodzicami w domach szukiwali produktów oznaczonych znaczkiem „eko”, a następnie przynieśli je do przedszkola, gdzie omawialiśmy i nazywaliśmy każdy z nich.  Okazało się, że  w swoich domach  mają mnóstwo produktów ekologicznych, co bardzo cieszy! Założyliśmy również swój mini eko-ogródek na przedszkolnym parapecie, gdzie dzieci zasadziły przyniesione warzywa.

W ramach projektu opracowano publikację (książeczkę) dla dzieci oraz film animowany, które dzieci po zajęciach zabrały do domu. Rodzice z kolei poszerzali i utrwalali swoją wiedzę podczas oglądania webinaru #po1profilaktyka.

red. Anna Złydaszyk